Cheraw Chronicle

Complete News World

Najlepsze smartwatche dostępne na polskim rynku

Smartwatch to nowoczesny zegarek, który zamienia nam tradycyjne wskazówki na wyświetlacz z zegarem i wiele innych funkcji. Smartwatche nie tylko podają nam czas, ale również mogą zostać podłączone do naszych telefonów, odbierać rozmowy, wysyłać SMS-y, odtwarzać muzykę, pokazywać prognozę pogody i nawet kontrolować naszą aktywność fizyczną i zdrowie.

Smartwatch można przez bluetooth połączyć ze swoim telefonem i uzyskać do niego pełny dostęp. Nie oznacza to, że możesz na swoim zegarku grać w gry kasyno czy oglądać filmy, ale zdecydowanie znajdzie się kilka opcji, które możesz wykonywać. Jeśli chcesz połączyć swój telefon z smartwatch, musisz sprawdzić, jaki zegarek można połączyć z twoim telefonem, bo nie wszystkie systemy operacyjne są sparowane.

Apple Watch

Apple Watch będą działały tylko w połączeniu z iPhonami, systemy Android nie są kompatybilne z Apple watch. Jasne, możesz połączyć ze swoim iPhonem również inne zegarki, ale to Apple Watch da ci najwięcej możliwości, dostęp do większej liczby funkcji z telefonu i będzie łatwe w obsłudze.

W 2021 roku polecamy naszym polskim czytelnikom Apple Watch 6 i Apple Watch SE. Apple Watch 6 to nowy zegarek, który ma funkcję z EKG. Ma on również wbudowany GPS, dodatkowe LTE i wyświetlacz AMOLED.

Jest to dość zaawansowany smartwatch, z którego można korzystać, nawet jeśli twój telefon jest gdzieś bardzo daleko. Nadal będzie mógł do kogoś zadzwonić czy sprawdzić swoje wiadomości. Cena takiego smartwatcha jest dość wygórowana. W Polsce kosztuje on ponad 2000 złotych.

Apple Watch 6 jest wyposażony również w kilka funkcji sprawdzających twoją kondycję fizyczną i zdrowie, a mianowicie: pulsometr, czujnik natleniania krwi, kompas, wysokościomierze, fukcje EKG. Jest to bardzo funkcjonalny i przydatny gadżet dla uprawiania sportu i spotkań biznesowych.

Apple Watch SE jest w sumie dość podobny do swojego poprzednika. Różni się on tym, że nie posiada funkcji EKG i jest dostępny tylko w wersji aluminiowej. Pamięć masowa obu gadżetów jest taka sama — 32 GB. Apple Watch SE jest trochę tańszy. Jego cena w polskich sklepach zaczyna się od 1500 zł.

See also  The UK Supreme Court has rejected Assange's appeal against US deportation

Fitbit Versa 3

Versa 3 to tańsza alternatywa dla Fitbit Sense. Jest to bardzo uniwersalny model Fitbit, który pasuje większości ludzi z Androidami i nie tylko. Fitbit Versa 3 posiada włączony wyświetlacz, wbudowany GPS, opcje pomiaru tlenu we krwi, a nawet temperatury ciała podczas snu.

Chociaż nie ma tu opcji EKG i śledzenia poziomu stresu, Fitbit Versa 3 może konkurować z takimi modelami jak Apple Watch SE, a nawet Fitbit Sense. Design nowego modeli Versa jest podobny do Versa 2, ale teraz ma trochę większy ekran i cieńsze ramki. Może on pozostać cały czas włączony. Versa 3 jest również łatwiejsze przy zmianie paska. Teraz wszystko, co musisz zrobić, aby wymienić paski, to nacisnąć przycisk.

Spokojnie możemy powiedzieć, że Fitbit Versa 3 spełnia większość funkcji typowej fitness opaski. Świetnie radzi sobie z podstawowymi funkcjami monitorowania kondycji, mierzy kroki, dystans, spalone kalorie i tętno. Jest on świetny także podczas treningów. Dokładnie mierzy twoje tętno i w razie jego zwiększenia brzęczy. Pomaga to ludziom wyczuć, kiedy należy się trochę bardziej rozluźnić podczas treningu, a kiedy spiąć pośladki i zacząć pracować.

Fitbit Versa 3 to również pierwszy smartfon Versa ze wbudowanym GPS, co jest świetnym dodatkiem dla biegaczy. Nie muszą oni już sprawdzać swoich tras na telefonie, bo wszystko znajduje się na smartwatchu.

Dodatkowo Versa 3 ma wskaźnik “aktywnych minut”, co oznacza, że gadżet wykorzystuje dane o tętnie, aby określić, jak długo osoba jest zaangażowana w jakąś aktywność fizyczną. Nawet jeśli nie uprawiasz sportu, a zajmujesz się domowymi sprawami, nadal wykonujesz aktywność fizyczną, która jest mierzona przez Versa 3. To właśnie minuty aktywności fizycznej są prawdziwym odzwierciedleniem twojej aktywności, a nie ilość kroków.

Fitbit Sense

Fitbit Sense pozycjonowany jest jako model flagowy. Jest niewielki, lekki i konkuruje z Apple Watch, bo ma wiele do zaoferowania. Wszystko w Fitbit Sense działa bardzo intuicyjnie i płynnie. Do ciekawych opcji Fitbit Sense należą pomiar SpO2, pomiar tętna i liczby kroków.

See also  Putin thinks NATO and the United States are crossing the 'red line' with military training in Ukraine

Jedną z zalet Fitbit Sense jest możliwość płatności zbliżeniowych Fitbit Pay. Nie jest to tak popularne w Polsce, jak Google Pay, bo nie wszystkie banki udostępniają taką możliwość, ale z czasem może się to zmienić. Aby skorzystać z opcji Fitbit Pay, wystarczy uruchomić aplikację Portfel, wpisać PIN i zapłacić zegarkiem zbliżeniowo, tak samo jak to się robi zwykłą kartą czy telefonem. Fitbit Sense, tak samo jak jego tańszy analog Fitbit Versa 3, świetnie sprawdzają się podczas snu.

Zegarek łatwo identyfikuje fazy naszego snu oraz kontunuuje pomiary pulsu podczas spania. Zapis swojego snu można później obejrzeć w formie wykresów w aplikacji. Dodatkowo wśród funkcji Fitbit Sense znajduje się pomiar EDA i EKG. Jak widzimy, dzisiejsze smartwatche potrafią wiele i  w pewnym sensie zastępują nam trenera oraz internistę, alarmująć o nieprawidłowościach i konieczności zadbania o swoje zdrowie.